Müşteri Hizmetleri: 0850 885 0776

Güncel Web Tasarımların 10 Niteliği

Değişen kullanıcı eğilimlerine göre web platformundaki tasarımların da yıldan yıla yenilendiği ve güncellendiği bir gerçek. bunun yanısıra trend analizlerini zamanında oluşturan ve çağa ayak uyduran web site tasarımlarıyla şahısların, kurumların ve markaların rakiplerine oranla daha avantajlı olacağını söylemek olası olmaktadır.

Güncel Web Tasarımların 10 Niteliği

1. Minimalist Açılış Sayfası

Karışık açılış sayfaları yerini minimalist olanlara bırakıyor. şık görsellerin üstünde kısa tarif yazıları ya da sloganvari cümleler tercih edilmektedir.

2. Background (Arka Plan) Planda Büyük imajlar

Görselliğin ön planda bulunduğu sitelerde yaygın kullanılan bir yöntem… geri planda yüksek çözünürlükte ilham verici görsel yahut video eşliğinde içerik zenginleştiriliyor.

3. Tipografik Tasarımlar

Web sitelerinin olmazsa olmazı slider’lar.. Slider’da özenli bir tipografiyle yazılan büyük puntolu metinler sıklıkla kullanılıyor.

4. Önce İçerik

Karmaşık ögelerle içeriğin anlaşılırlığını zorlaştıran arayüz tasarımlarına rağbetin azaldığını söyleyebiliriz.

5. Yerleşik Menü Çubuğu

Web sayfalarında navigasyonu kolaylaştırmak için kullanılan yerleşik menü çubuğunda ne kadar scroll ederseniz edin menüdeki başlıkları kaybetmiyorsunuz.

6. Flat Elementler

2013’ün en yaygın web tasarım trendi Flat dizayn olmuştu. Bu yıl de bilhassa iOS7’nin değişen arayüzüyle mobil uygulamalarda gördüğümüz bu trendi web’de de daha sık rastlamak olası.

7. Dinamik Grid Sayfa Düzeni

bilhassa Pinterest’le yıldızı parlayan bu tasarımlarda amaç, Grid denilen şekilde site ziyaretçilerini ana sayfada pratik bir biçimde bilgiye ulaşmasını sağlamaktır.

8. Dairesel Dizayn Öğeleri

Sosyal ağlarla beraber kullanmak daha da artan bu ögenin sitelere farklı bir hava kattığını söyleyebiliriz.

9. Long Scrolling Siteler

Uzunca tek bir sayfadan oluşan içeriğe kaydırarak ulaşabildiğiniz sitelere “Long Scrolling” ismi veriliyor. 2012’nin başında popüler olan kullanım 2014’te de devam edecek gibi görünüyor.

10. Ekran Boyutuna Duyarlılık

Ve elbette ki; Responsive tasarım. Mobil, tablet, dizüstü ve masaüstü cihazlara göre optimize edilen tasarımlarla ekran boyutuna duyarlılık güncel web tasarımında bundan böyle olmazsa olmamaktadır.