Müşteri Hizmetleri: 0850 885 0776

Google Adwords Reklam İpuçları

001.001Er ya da geç, markanız için Google Reklamı kullanmak zorunda kalacaksınız. Peki işe yarayan bir reklamı nasıl oluşturacaksınız? İnsanların sizin gibi düşünmeleri için onları nasıl ikna edeceksiniz? İş Google Reklamlarına geldiğinde bu belki de en zorlu işlerden biridir. Ben Google Reklamlarını oldukça başarılı buluyorum. İnsanları harekete geçiren, motive eden reklamların başında geldiğine inanıyorum. Sizin ve benim bildiğimiz gibi, Google Reklamları bu anlamda çok güçlüdür.

Müşterilerinizi ikna eden ve sizin gibi düşünmelerini sağlayan reklamlar vermek için ne gerekir? Bu yazının konusu bu. İnsanları etkileyen reklamlar oluşturmak istediğinizde, aklınızda tutmanız gerektiğini söyleyen Google tavsiyeleri, işte şunlar;

Başarılı metin reklamlar oluşturmaya yönelik ipuçları

Başarılı metin reklamlar, spesifik, alakalı, ilgi çekici ve teşvik edici olur.

Sizi farklı kılan yönleri vurgulayın
Ücretsiz kargo? Baş döndürücü derecede çeşitlilik? Herkes bilsin! Rekabet gücünüzü artıran ürünleri, hizmetleri veya teklifleri sergileyin.

Fiyatları, promosyonları ve özel teklifleri belirtin
Kullanıcılar genelde bir konuda karar vermek için Google Arama’yı kullanır. Onlara karar vermek için ihtiyaç duydukları şeyi verin. Sınırlı bir süre için indirim sunuyorsanız veya özel bir ürününüz varsa, bunu müşterilerinize belirtin.

Müşterilerinizi işlem yapmaya teşvik edin
Bir ürün mü satıyorsunuz? Kullanıcılara neler satın alabileceklerini söyleyin. Bir hizmet mi sağlıyorsunuz? Kullanıcılara size nasıl ulaşabileceklerini söyleyin. Satın alın, hemen arayın, sipariş verin, göz atın, kaydolun veya fiyat teklifi alın gibi harekete geçirici mesajlar, sonraki adımların ne olduğunu açıklar.

Anahtar kelimelerinizden en az birine yer verin
Reklam metninizdeki anahtar kelimeler, reklamınızın kullanıcıların istedikleriyle alaka düzeyini gösterir. Dijital fotoğraf makineleri anahtar kelimesini reklamınızın başlığına “Dijital Fotoğraf Makineleri Satışı” eklediğinizi varsayalım. Bir kullanıcı dijital fotoğraf makineleri için arama yapıp reklamınızı gördüğünde, başlığınızdaki bu kelimeler kalın harflerle yazılır (ör. “Dijital Fotoğraf Makineleri Satışı”).

Reklamınızı açılış sayfanıza uygun hale getirin
Reklamınızdan bağlantı verdiğiniz sayfaya (açılış sayfası) göz atın ve reklamınızda yer alan promosyon veya ürünlerin bu sayfada bulunduğundan emin olun. Sitenizde görmeyi bekledikleri şeyi bulamayan ziyaretçiler siteden ayrılabilir.

Mobil cihaz kullanan müşterilere hitap edin
Mobil reklamları görüntüleyen kullanıcıların nerede olduğunuzu öğrenmek veya sizi aramak isteme olasılığı daha yüksektir. Yer uzantılarını ve telefon uzantılarını kullanarak işletmenizin bulunduğu yeri ve telefon numaranızı gösterin. Ayrıca, mobil cihaz kullanıcılarına yönelik reklamlar oluşturabilir, web sitenizin mobil sürümünü hedef URL olarak kullanabilir ve mobil kitleye uygun fırsatlar sunabilirsiniz.

Deneme
Her reklam grubunda üç ila dört reklam oluşturup her birinde farklı bir mesaj kullanarak, en iyi performansı gösterenin hangisi olduğunu öğrenin. AdWords, en iyi performans gösterenleri daha sık yayınlamak için reklamları otomatik olarak dönüşümlü yayınlar. Reklam rotasyonuyla ilgili daha fazla bilgi edinin.

Bu ilkeleri izleyin, müşterilerinizin muhtemel kaygılarını göz önünde bulundurun. Ve onlara karşı koyamayacakları bir şekilde reklamlarınızı hazırlayın. Böyle yaparsanız reklamınız hem ikna edici olur hem de başarılı olur.